On-Shore Technology, Inc. OSTEM20A152
OSTEM20A152 picture photo
Mfg. Part Number
OSTEM20A152
Brief Description
TERM BLOCK PLUG 20POS 7.5MM
Datasheet Download
OSTEM20A152.pdf
Availability of OSTEM20A152
QUANTITY
OSTEM20A152 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTEM20A152
Internal Part NumberEIS-OSTEM20A152
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions20
Positions Per Level20
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTEM20A152
Related LinksOSTEM, OSTEM20A152 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTEM20A152 Details Description
Related parts for OSTEM20A152
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 7.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FILTER POWR LINE EMI FAST ON 10A datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
REPLACEMENT FILTERS 3PKG datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 18POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 510 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTIMODEM CELL WIRELESS MODEM datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 249MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
DIODE MODULE 300A 200V 2TOWER datasheet.pdf