On-Shore Technology, Inc. OSTHA195150
OSTHA195150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTHA195150
Brief Description
CONN TERM BLOCK 19POS 2.54MM
Datasheet Download
OSTHA195150.pdf
Availability of OSTHA195150
QUANTITY
OSTHA195150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTHA195150
Internal Part NumberEIS-OSTHA195150
Number of Levels1
Positions Per Level19
Pitch0.100" (2.54mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current2A
Voltage150V
Wire Gauge20-26 AWG
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTHA195150
Related LinksOSTHA, OSTHA195150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTHA195150 Details Description
Related parts for OSTHA195150
IC SRAM 1MBIT 8NS 100TQFP datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 120V datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 53POS SNGL PCB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC DO-214AC datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf