On-Shore Technology, Inc. OSTKG210080
OSTKG210080 picture photo
Mfg. Part Number
OSTKG210080
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 5MM
Datasheet Download
OSTKG210080.pdf
Availability of OSTKG210080
QUANTITY
OSTKG210080 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTKG210080
Internal Part NumberEIS-OSTKG210080
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesOSTKG
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Partial Shroud
Number of Positions21
Positions Per Level21
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL15A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGray
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTKG210080
Related LinksOSTKG, OSTKG210080 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTKG210080 Details Description
Related parts for OSTKG210080
FIXED IND 100UH 1.3A 160 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T412 datasheet.pdf
CORD 18AWG 3COND 2M BLACK SVT datasheet.pdf
DELTA ROBOT MINI ROTATION 230V datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 62PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf