On-Shore Technology, Inc. OSTKR030100
OSTKR030100 picture photo
Mfg. Part Number
OSTKR030100
Brief Description
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 5MM
Datasheet Download
OSTKR030100.pdf
Availability of OSTKR030100
QUANTITY
OSTKR030100 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTKR030100
Internal Part NumberEIS-OSTKR030100
TypePlug for Unshrouded Header
Number of Positions3
Positions Per Level3
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTKR030100
Related LinksOSTKR, OSTKR030100 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTKR030100 Details Description
Related parts for OSTKR030100
POLYSWITCH 0.05A RESET FUSE SMD datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 16-SOIC datasheet.pdf
SIDACTOR SYM 4CHP 75V 500A MS013 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 240PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 730KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 2.4NH 790MA 70 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGE .100 56POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ16B M32 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf