On-Shore Technology, Inc. OSTOP192200
OSTOP192200 picture photo
Mfg. Part Number
OSTOP192200
Brief Description
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 3.5MM
Datasheet Download
OSTOP192200.pdf
Availability of OSTOP192200
QUANTITY
OSTOP192200 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTOP192200
Internal Part NumberEIS-OSTOP192200
TypeHeader, Male Pins, Unshrouded
Number of Positions19
Positions Per Level19
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Color-
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTOP192200
Related LinksOSTOP, OSTOP192200 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTOP192200 Details Description
Related parts for OSTOP192200
TRIAC 800V 3A TO220F datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
POE INJECTOR 33.6W 56V RACK datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TSOT23-8 datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .305M 25POS datasheet.pdf
IND SWITCH IPS CAP 3/4SQ RED datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 1.77A 40 MOHM datasheet.pdf
PUSH MOUNT .25-.28 6.3MM - datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 7 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
22UF 385V 18X30MM 85C 15000H datasheet.pdf