On-Shore Technology, Inc. OSTOQ050150
OSTOQ050150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTOQ050150
Brief Description
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 7.62MM
Datasheet Download
OSTOQ050150.pdf
Availability of OSTOQ050150
QUANTITY
OSTOQ050150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTOQ050150
Internal Part NumberEIS-OSTOQ050150
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions5
Positions Per Level5
Number of Levels1
Pitch0.300" (7.62mm)
Header OrientationVertical
Voltage - IEC-
Current - UL20A
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTOQ050150
Related LinksOSTOQ, OSTOQ050150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTOQ050150 Details Description
Related parts for OSTOQ050150
IC REG BCK ADJ/PROG 0.75A 16QSOP datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS STRGHT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 3W 6327 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 130MA 6.05 OHM datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR FX16 ACCESSORY datasheet.pdf
FILTER LOWPASS 3.5GHZ WIMAX datasheet.pdf
LED ARR 12MM 3000K 90CRI 2100LM datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS W/CAP datasheet.pdf