On-Shore Technology, Inc. OSTOQ077150
OSTOQ077150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTOQ077150
Brief Description
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5MM
Datasheet Download
OSTOQ077150.pdf
Availability of OSTOQ077150
QUANTITY
OSTOQ077150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTOQ077150
Internal Part NumberEIS-OSTOQ077150
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions7
Positions Per Level7
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header OrientationVertical
Voltage - IEC-
Current - UL20A
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTOQ077150
Related LinksOSTOQ, OSTOQ077150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTOQ077150 Details Description
Related parts for OSTOQ077150
TRIAC 1.2KV 6A TO220AB datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 16A 2 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
EMBEDDED BUS TRIG&DECODE-WS-MXS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 700MA 200 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AB datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALL MNT SKT datasheet.pdf