On-Shore Technology, Inc. OSTOQ140151
OSTOQ140151 picture photo
Mfg. Part Number
OSTOQ140151
Brief Description
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 7.62MM
Datasheet Download
OSTOQ140151.pdf
Availability of OSTOQ140151
QUANTITY
OSTOQ140151 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTOQ140151
Internal Part NumberEIS-OSTOQ140151
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions14
Positions Per Level14
Number of Levels1
Pitch0.300" (7.62mm)
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTOQ140151
Related LinksOSTOQ, OSTOQ140151 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTOQ140151 Details Description
Related parts for OSTOQ140151
FUSE 3A 600VAC FAST BBS datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN W/COVER WM BG datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/4W MELF datasheet.pdf
RES 47 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
3M 4930 VHB 3/4" CIR - 5/PACK datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
PAC-UNIV-RV12 CBL ASSY datasheet.pdf
ENDCAP SGE88 SERIES, datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS T/H R/A datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
BLOW-MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RDL datasheet.pdf