On-Shore Technology, Inc. OSTOQ18B151
OSTOQ18B151 picture photo
Mfg. Part Number
OSTOQ18B151
Brief Description
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 2.5MM
Datasheet Download
OSTOQ18B151.pdf
Availability of OSTOQ18B151
QUANTITY
OSTOQ18B151 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTOQ18B151
Internal Part NumberEIS-OSTOQ18B151
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions18
Positions Per Level18
Number of Levels1
Pitch0.098" (2.50mm)
Voltage - IEC-
Current - UL4A
Voltage - UL125V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTOQ18B151
Related LinksOSTOQ, OSTOQ18B151 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTOQ18B151 Details Description
Related parts for OSTOQ18B151
TVS DIODE 5VWM 14VC SOD323 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT 30MSPS 28-SOIC datasheet.pdf
37.5MM HS ASSY ULTE datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.81MM datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 15W datasheet.pdf
RES 100 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.464 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
LITEPIPE 5MM CLEAR TRANSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf