On-Shore Technology, Inc. OSTOQ19B150
OSTOQ19B150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTOQ19B150
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 2.5MM
Datasheet Download
OSTOQ19B150.pdf
Availability of OSTOQ19B150
QUANTITY
OSTOQ19B150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTOQ19B150
Internal Part NumberEIS-OSTOQ19B150
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesOSTOQ
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions19
Positions Per Level19
Number of Levels1
Pitch0.098" (2.50mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL4A
Voltage - UL125V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTOQ19B150
Related LinksOSTOQ, OSTOQ19B150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTOQ19B150 Details Description
Related parts for OSTOQ19B150
OSC XO 32.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 25V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 2W DO41 datasheet.pdf
POWER CABLE 30M datasheet.pdf
12 AWG 19/25 BC .011" SGPVC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
IC FPGA 180 I/O 256FBGA datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 590UF 10% 1.3KVDC SCREW datasheet.pdf