On-Shore Technology, Inc. OSTOQ24A550
OSTOQ24A550 picture photo
Mfg. Part Number
OSTOQ24A550
Brief Description
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 7.5MM
Datasheet Download
OSTOQ24A550.pdf
Availability of OSTOQ24A550
QUANTITY
OSTOQ24A550 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTOQ24A550
Internal Part NumberEIS-OSTOQ24A550
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions24
Positions Per Level24
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
Header OrientationVertical
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTOQ24A550
Related LinksOSTOQ, OSTOQ24A550 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTOQ24A550 Details Description
Related parts for OSTOQ24A550
FIXED IND 1.5UH 2.19A 52.1 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DIFF CNVRTR CNTRL SCSI 56SSOP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/07/270GH 3.2 BK datasheet.pdf
IC ADC 18BIT SRL 1MSPS 10VSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 3.08V SC70-4 datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf