On-Shore Technology, Inc. OSTV7065150
OSTV7065150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTV7065150
Brief Description
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM
Datasheet Download
OSTV7065150.pdf
Availability of OSTV7065150
QUANTITY
OSTV7065150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTV7065150
Internal Part NumberEIS-OSTV7065150
TypeHeader, Female Sockets
Number of Positions6
Positions Per Level6
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header OrientationVertical
Voltage - IEC-
Current - UL20A
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
FeaturesRetention Latches
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTV7065150
Related LinksOSTV7, OSTV7065150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTV7065150 Details Description
Related parts for OSTV7065150
RES 330 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC 10-BIT QUAD SER DAC 16-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 256MA 240 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CABLE ENTRY SEAL SZ 23 CPC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 150K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 76 PIN RIGHT AN datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 91PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf