On-Shore Technology, Inc. OSTV7241250
OSTV7241250 picture photo
Mfg. Part Number
OSTV7241250
Brief Description
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 3.5MM
Datasheet Download
OSTV7241250.pdf
Availability of OSTV7241250
QUANTITY
OSTV7241250 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTV7241250
Internal Part NumberEIS-OSTV7241250
TypeHeader, Female Sockets
Number of Positions24
Positions Per Level24
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header OrientationVertical
Voltage - IEC-
Current - UL8A
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTV7241250
Related LinksOSTV7, OSTV7241250 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTV7241250 Details Description
Related parts for OSTV7241250
IC OPAMP GP 750KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
RES 10M OHM 3.8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM26H/MC26G/MDM26H datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL 20PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
QB 25 FOR 6.5MM TB 25 POLE datasheet.pdf