On-Shore Technology, Inc. OSTVI184150
OSTVI184150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTVI184150
Brief Description
TERM BLOCK RISING CLAMP 18POS
Datasheet Download
OSTVI184150.pdf
Availability of OSTVI184150
QUANTITY
OSTVI184150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTVI184150
Internal Part NumberEIS-OSTVI184150
Number of Levels1
Positions Per Level18
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTVI184150
Related LinksOSTVI, OSTVI184150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTVI184150 Details Description
Related parts for OSTVI184150
MOSFET P-CH 30V 4A 6-TSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
3.5 FLOPPY PROFUBUS MINVALV datasheet.pdf
INSULTHERM TRU-FIT 14AWG 500' datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 29.21MM datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 30ppm 8pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
HAR-BUS HM TOP TOOL HAR-BUS HM datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT RA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf