On-Shore Technology, Inc. OSTVI192150
OSTVI192150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTVI192150
Brief Description
TERM BLOCK RISING CLAMP 19POS
Datasheet Download
OSTVI192150.pdf
Availability of OSTVI192150
QUANTITY
OSTVI192150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTVI192150
Internal Part NumberEIS-OSTVI192150
Number of Levels1
Positions Per Level19
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTVI192150
Related LinksOSTVI, OSTVI192150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTVI192150 Details Description
Related parts for OSTVI192150
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 387V 15KA DISC RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 30POS SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 1A DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP 800F 20% 2.5V CHASSIS MOUNT datasheet.pdf