On-Shore Technology, Inc. OSTVI230152
OSTVI230152 picture photo
Mfg. Part Number
OSTVI230152
Brief Description
TERM BLOCK RISING CLAMP 23POS
Datasheet Download
OSTVI230152.pdf
Availability of OSTVI230152
QUANTITY
OSTVI230152 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTVI230152
Internal Part NumberEIS-OSTVI230152
Number of Levels1
Positions Per Level23
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTVI230152
Related LinksOSTVI, OSTVI230152 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTVI230152 Details Description
Related parts for OSTVI230152
CAP FILM 5600PF 2% 16VDC 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 2500W datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 5SOP datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DL R/A 3.05MM datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
TV 6C 6#20 PIN RECP datasheet.pdf
ER 10C 10#16 PIN RECP WALL 472 datasheet.pdf
35A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf