API Delevan SP1210-681J
SP1210-681J picture photo
Mfg. Part Number
SP1210-681J
Brief Description
FIXED IND 680NH 1.32A 119 MOHM
Datasheet Download
SP1210-681J.pdf
Availability of SP1210-681J
QUANTITY
SP1210-681J Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210-681J
Internal Part NumberEIS-SP1210-681J
Material - CoreFerrite
Inductance680nH
Tolerance±5%
Current Rating1.32A
Current - Saturation1.58A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)119 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210-681J
Related LinksSP121, SP1210-681J Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210-681J Details Description
Related parts for SP1210-681J
CONN HEADER .100" 48POS DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
AM60506Y235 BR'G EJECT PADDLE datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
PUNCH SQ .500 datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 4POS SNGL SMD datasheet.pdf