On-Shore Technology, Inc. OSTVJ224150
OSTVJ224150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTVJ224150
Brief Description
TERM BLOCK RISING CLAMP 22POS
Datasheet Download
OSTVJ224150.pdf
Availability of OSTVJ224150
QUANTITY
OSTVJ224150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTVJ224150
Internal Part NumberEIS-OSTVJ224150
Number of Levels1
Positions Per Level22
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current20A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTVJ224150
Related LinksOSTVJ, OSTVJ224150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTVJ224150 Details Description
Related parts for OSTVJ224150
CAP CER 100PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC I/O PORT 8BIT ANALOG 24SOIC datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 250V X7R 2220 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPDT 16TQFN datasheet.pdf
POWER STRIP 3OUT 100'CRD ORAN datasheet.pdf
RES 221 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 56V 1.4A datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf