On-Shore Technology, Inc. OSTVK123250
OSTVK123250 picture photo
Mfg. Part Number
OSTVK123250
Brief Description
TERM BLOCK HDR 12POS 3.81MM
Datasheet Download
OSTVK123250.pdf
Availability of OSTVK123250
QUANTITY
OSTVK123250 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTVK123250
Internal Part NumberEIS-OSTVK123250
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions12
Positions Per Level12
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Voltage - IEC-
Current - UL8A
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTVK123250
Related LinksOSTVK, OSTVK123250 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTVK123250 Details Description
Related parts for OSTVK123250
DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SOT23-3 datasheet.pdf
IC 10 BIT 1.25 MSPS ADC 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE 1125UH 1.8A SMD datasheet.pdf
RES 287K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
FILTER D-SUB 25PO M/F ADAPTER datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
508 TB SPR PLU MIDDLE datasheet.pdf
TQFP-128 STENCIL datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf