On-Shore Technology, Inc. OSTVL225150
OSTVL225150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTVL225150
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5.08MM
Datasheet Download
OSTVL225150.pdf
Availability of OSTVL225150
QUANTITY
OSTVL225150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTVL225150
Internal Part NumberEIS-OSTVL225150
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesOSTVL
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions22
Positions Per Level11
Number of Levels2
Pitch0.200" (5.08mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTVL225150
Related LinksOSTVL, OSTVL225150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTVL225150 Details Description
Related parts for OSTVL225150
CONN EDGE DUAL .050 R/A 120 POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1W POWERDI123 datasheet.pdf
HEATSINK SSR FOR G3NA SERIES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIRE LDS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
IC CODEC 24BIT 4ADC/8DAC 48LQFP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SNGL SP 7POS PLAST datasheet.pdf
ASSY RECT 30A 150V SFAST REC datasheet.pdf
ER 10C 10#16 SKT PLUG datasheet.pdf
15 MHz Rail-to-Rail Operational Amplifiers IC datasheet.pdf