On-Shore Technology, Inc. OSTVR055150
OSTVR055150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTVR055150
Brief Description
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM
Datasheet Download
OSTVR055150.pdf
Availability of OSTVR055150
QUANTITY
OSTVR055150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTVR055150
Internal Part NumberEIS-OSTVR055150
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions5
Positions Per Level5
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTVR055150
Related LinksOSTVR, OSTVR055150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTVR055150 Details Description
Related parts for OSTVR055150
FIXED IND 47UH 2.8A 62 MOHM TH datasheet.pdf
FUSE GLASS 50A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
.040/.070 HYBRID I/O CONNECTOR datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ24185 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 80 OHM 8W 0.02% TO220 datasheet.pdf
PWRBLADE VERT REC datasheet.pdf
FIXED IND 0.7NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf