On-Shore Technology, Inc. OSTYO200150
OSTYO200150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTYO200150
Brief Description
TERM BLOCK RISING CLAMP 20POS
Datasheet Download
OSTYO200150.pdf
Availability of OSTYO200150
QUANTITY
OSTYO200150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTYO200150
Internal Part NumberEIS-OSTYO200150
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesOSTYO
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level20
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge16-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Rising Cage Clamp
FeaturesInterlocking (Rear, Side)
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Screw ThreadM2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTYO200150
Related LinksOSTYO, OSTYO200150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTYO200150 Details Description
Related parts for OSTYO200150
IC PFC CTRLR TRANSITION 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128B EEPROM 16-SOIC datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 700MHZ 28-PLCC datasheet.pdf
IC PROCESSOR CAR SIGNAL 44-LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 20MA 6DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
LM 3.50/08/90 3.2SN OR datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf