On-Shore Technology, Inc. OSTYQ082150
OSTYQ082150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTYQ082150
Brief Description
TERM BLOCK RISING CLAMP 8POS
Datasheet Download
OSTYQ082150.pdf
Availability of OSTYQ082150
QUANTITY
OSTYQ082150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTYQ082150
Internal Part NumberEIS-OSTYQ082150
Number of Levels2
Positions Per Level4
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage150V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTYQ082150
Related LinksOSTYQ, OSTYQ082150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTYQ082150 Details Description
Related parts for OSTYQ082150
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CELL ANTENNA 5-BAND 42X12X8MM datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 18POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES 0.01 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
LED MOD 3500K 2620LM 80CRI datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf