On-Shore Technology, Inc. OSTYQ142150
OSTYQ142150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTYQ142150
Brief Description
TERM BLOCK RISING CLAMP 14POS
Datasheet Download
OSTYQ142150.pdf
Availability of OSTYQ142150
QUANTITY
OSTYQ142150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTYQ142150
Internal Part NumberEIS-OSTYQ142150
Number of Levels2
Positions Per Level7
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage150V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTYQ142150
Related LinksOSTYQ, OSTYQ142150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTYQ142150 Details Description
Related parts for OSTYQ142150
IC REG LDO 9V 0.1A SOT89 datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 500KSPS 16-VQFN datasheet.pdf
IC TXRX PHY 10/100 3.3V 48-SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
RES 464 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
INSERT TOOL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf