Connor-Winfield P122-156.25M
P122-156.25M picture photo
Mfg. Part Number
P122-156.25M
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
P122-156.25M.pdf
Availability of P122-156.25M
QUANTITY
P122-156.25M Order Process
Ship out your order
Specifications of P122-156.25M
Internal Part NumberEIS-P122-156.25M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product5.0 x 7.0mm SMD Oscillators
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesP
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)90mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P122-156.25M
Related LinksP122-1, P122-156.25M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
P122-156.25M Details Description
Related parts for P122-156.25M
CAP MICA 10PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC BUFFER HEX NON-INV 14SO datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 85mA Lighting, Signage PG-SC74-6 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CABLE 3COND 12AWG WHITE 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf