API Delevan P1330-123J
P1330-123J picture photo
Mfg. Part Number
P1330-123J
Brief Description
FIXED IND 12UH 912MA 252 MOHM
Datasheet Download
P1330-123J.pdf
Availability of P1330-123J
QUANTITY
P1330-123J Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330-123J
Internal Part NumberEIS-P1330-123J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±5%
Current Rating912mA
Current - Saturation516mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)252 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330-123J
Related LinksP1330, P1330-123J Datasheet, API Delevan Distributor
P1330-123J Details Description
Related parts for P1330-123J
CONN HEADER .100 SINGL R/A 29POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 2% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP SC-70 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 90V 0.30A RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS SMD TIN NAT datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 12A 10.65 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 0.232 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.4K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES SMD 69K OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 4A SOT23 datasheet.pdf