API Delevan P1330-222G
P1330-222G picture photo
Mfg. Part Number
P1330-222G
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 1.69A 75 MOHM
Datasheet Download
P1330-222G.pdf
Availability of P1330-222G
QUANTITY
P1330-222G Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330-222G
Internal Part NumberEIS-P1330-222G
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyFixed Inductors
SeriesP1330
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±2%
Current Rating1.69A
Current - Saturation1.104A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)75 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330-222G
Related LinksP1330, P1330-222G Datasheet, API Delevan Distributor
P1330-222G Details Description
Related parts for P1330-222G
GDT 350V SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC CDMA IF VGA/IQ DEMOD 28-TQFN datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 0.1A 32V datasheet.pdf
CONN CIC BOTTOM 23POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10A 150V TO-220AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 22V SNT-4A datasheet.pdf