API Delevan P1330-222K
P1330-222K picture photo
Mfg. Part Number
P1330-222K
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 1.69A 75 MOHM
Datasheet Download
P1330-222K.pdf
Availability of P1330-222K
QUANTITY
P1330-222K Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330-222K
Internal Part NumberEIS-P1330-222K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±10%
Current Rating1.69A
Current - Saturation1.104A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)75 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330-222K
Related LinksP1330, P1330-222K Datasheet, API Delevan Distributor
P1330-222K Details Description
Related parts for P1330-222K
RES SMD 68K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 59.9749MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CA,62.5,12F,OFNP,MPO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf