API Delevan P1330-273H
P1330-273H picture photo
Mfg. Part Number
P1330-273H
Brief Description
FIXED IND 27UH 657MA 425 MOHM
Datasheet Download
P1330-273H.pdf
Availability of P1330-273H
QUANTITY
P1330-273H Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330-273H
Internal Part NumberEIS-P1330-273H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±3%
Current Rating657mA
Current - Saturation324mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)425 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330-273H
Related LinksP1330, P1330-273H Datasheet, API Delevan Distributor
P1330-273H Details Description
Related parts for P1330-273H
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 1NH 470MA 110 MOHM SMD datasheet.pdf
SOCKET TO STD PLUG 18" ORANGE datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 3500UF 500V SCREW datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
SWITCH INTERLOCK 4NC SLOW ACT datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
RES 167K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP3T NONSHORTING datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf