API Delevan P1330-472J
P1330-472J picture photo
Mfg. Part Number
P1330-472J
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 1.33A 125 MOHM
Datasheet Download
P1330-472J.pdf
Availability of P1330-472J
QUANTITY
P1330-472J Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330-472J
Internal Part NumberEIS-P1330-472J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±5%
Current Rating1.33A
Current - Saturation720mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)125 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330-472J
Related LinksP1330, P1330-472J Datasheet, API Delevan Distributor
P1330-472J Details Description
Related parts for P1330-472J
LED CBI 3MM 4X1 GRN,GRN,YLW,RED datasheet.pdf
CGRID VT SLOTTED HDR 26POS datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 4V JB 01005 datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 0.5A SC70-3 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.0V datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf