API Delevan P1330R-222G
P1330R-222G picture photo
Mfg. Part Number
P1330R-222G
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 1.69A 75 MOHM
Datasheet Download
P1330R-222G.pdf
Availability of P1330R-222G
QUANTITY
P1330R-222G Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330R-222G
Internal Part NumberEIS-P1330R-222G
FamilyFixed Inductors
SeriesP1330R
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±2%
Current Rating1.69A
Current - Saturation1.104A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)75 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330R-222G
Related LinksP1330, P1330R-222G Datasheet, API Delevan Distributor
P1330R-222G Details Description
Related parts for P1330R-222G
CONN HDR 16POS DUAL R/A 30GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 780MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 48P48C R/A SHLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 10A TO220AC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 6DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf