Vishay Sfernice P13SMNFRS472MA
P13SMNFRS472MA picture photo
Mfg. Part Number
P13SMNFRS472MA
Brief Description
POT 4.7K OHM 1.5W CERMET LINEAR
Datasheet Download
P13SMNFRS472MA.pdf
Availability of P13SMNFRS472MA
QUANTITY
P13SMNFRS472MA Order Process
Ship out your order
Specifications of P13SMNFRS472MA
Internal Part NumberEIS-P13SMNFRS472MA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
SeriesP13SM
PackagingTray
TaperLinear
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±20%
Number of Gangs1
Built in SwitchNone
Power (Watts)1.5W
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Actuator TypeSlotted
Actuator Length1.969" (50.00mm)
Actuator Diameter0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P13SMNFRS472MA
Related LinksP13SMNF, P13SMNFRS472MA Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
P13SMNFRS472MA Details Description
Related parts for P13SMNFRS472MA
ROUND STANDOFF 6-32 ALUMINUM 1" datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 LP 28-SOIC datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 11A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.2MHZ RRO 22DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 400V SCREW datasheet.pdf
CONN MAG-MATE WIRE CRIMP STRIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 5W SMC datasheet.pdf