Littelfuse P1504UCMCLTP
P1504UCMCLTP picture photo
Mfg. Part Number
P1504UCMCLTP
Brief Description
SIDACTOR 4CHP 280V 400A MS013
Datasheet Download
P1504UCMCLTP.pdf
Availability of P1504UCMCLTP
QUANTITY
P1504UCMCLTP Order Process
Ship out your order
Specifications of P1504UCMCLTP
Internal Part NumberEIS-P1504UCMCLTP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntroduction to SIDACtor Devices
Standard Package500
SeriesSIDACtor®
PackagingTube
Voltage - Breakover180V, 360V
Voltage - Off State140V, 280V
Voltage - On State8V
Current - Peak Pulse (8/20µs)400A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)100A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements4
Capacitance35pF, 55pF
Package / Case6-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1504UCMCLTP
Related LinksP1504U, P1504UCMCLTP Datasheet, Littelfuse Distributor
P1504UCMCLTP Details Description
Related parts for P1504UCMCLTP
RES MO 1W 75 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 2.7V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
HEATSINK ANOD ALUM SOT-32/TO-220 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC OCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
PLUG FUSE - BULK PACK datasheet.pdf
TV 2C 2#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf