API Delevan P160R-223KS
P160R-223KS picture photo
Mfg. Part Number
P160R-223KS
Brief Description
FIXED IND 22UH 334MA 1.1 OHM SMD
Datasheet Download
P160R-223KS.pdf
Availability of P160R-223KS
QUANTITY
P160R-223KS Order Process
Ship out your order
Specifications of P160R-223KS
Internal Part NumberEIS-P160R-223KS
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating334mA
Current - Saturation326mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.155" L x 0.125" W (3.68mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P160R-223KS
Related LinksP160R, P160R-223KS Datasheet, API Delevan Distributor
P160R-223KS Details Description
Related parts for P160R-223KS
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 2W datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC UNIV BUS DVR 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
EMITTER IR 880NM 200MA TO-18 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 30 TYPE datasheet.pdf
MOD RF TXRX EM358 MINI ZB 8DBM datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.3A 4UDFN datasheet.pdf