API Delevan P160R-224GS
P160R-224GS picture photo
Mfg. Part Number
P160R-224GS
Brief Description
FIXED IND 220UH 112MA 9.8 OHM
Datasheet Download
P160R-224GS.pdf
Availability of P160R-224GS
QUANTITY
P160R-224GS Order Process
Ship out your order
Specifications of P160R-224GS
Internal Part NumberEIS-P160R-224GS
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±2%
Current Rating112mA
Current - Saturation103mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)9.8 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.155" L x 0.125" W (3.68mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P160R-224GS
Related LinksP160R, P160R-224GS Datasheet, API Delevan Distributor
P160R-224GS Details Description
Related parts for P160R-224GS
CONN HEADER .100 SINGL R/A 3POS datasheet.pdf
LED RED T1 REAR PANEL MNT datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 28.4V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CONN SPRING 32POS DUAL .236 PCB datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 100V X7R 1825 datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 400PF 15KV R42 DISK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
105FXE-SC-80-POE SWITCH datasheet.pdf
TVS DIODE 180VWM 291.6VC R-6 datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf