API Delevan P160R-224JS
P160R-224JS picture photo
Mfg. Part Number
P160R-224JS
Brief Description
FIXED IND 220UH 112MA 9.8 OHM
Datasheet Download
P160R-224JS.pdf
Availability of P160R-224JS
QUANTITY
P160R-224JS Order Process
Ship out your order
Specifications of P160R-224JS
Internal Part NumberEIS-P160R-224JS
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±5%
Current Rating112mA
Current - Saturation103mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)9.8 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.155" L x 0.125" W (3.68mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P160R-224JS
Related LinksP160R, P160R-224JS Datasheet, API Delevan Distributor
P160R-224JS Details Description
Related parts for P160R-224JS
IC VOLT COMPARATOR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 3.1W STEREO D 16WLP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 5M OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
DIE TOOL KIT .156 PLUG VK datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
15P MTA156 CONN ASSY 24AWG WHT datasheet.pdf
IC CURR LIMIT SWITCH datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 30A 450VDC 5AG datasheet.pdf