API Delevan P1812-222K
P1812-222K picture photo
Mfg. Part Number
P1812-222K
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 850MA 268 MOHM
Datasheet Download
P1812-222K.pdf
Availability of P1812-222K
QUANTITY
P1812-222K Order Process
Ship out your order
Specifications of P1812-222K
Internal Part NumberEIS-P1812-222K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±10%
Current Rating850mA
Current - Saturation1.7A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)268 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1812-222K
Related LinksP1812, P1812-222K Datasheet, API Delevan Distributor
P1812-222K Details Description
Related parts for P1812-222K
OPTOISO 7.5KV OPN COLLECTOR 6DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 6V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 200MA SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 5.62M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
QF50 SRD HDR VT .76AU 64POS datasheet.pdf
END COVER MOD TERM BLOCK GRAY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NC SHRT RLLR datasheet.pdf
CONN DSUB 44POS H.D M R/A M3 datasheet.pdf