API Delevan P1812-393K
P1812-393K picture photo
Mfg. Part Number
P1812-393K
Brief Description
FIXED IND 39UH 280MA 1.848 OHM
Datasheet Download
P1812-393K.pdf
Availability of P1812-393K
QUANTITY
P1812-393K Order Process
Ship out your order
Specifications of P1812-393K
Internal Part NumberEIS-P1812-393K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±10%
Current Rating280mA
Current - Saturation376mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.848 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1812-393K
Related LinksP1812, P1812-393K Datasheet, API Delevan Distributor
P1812-393K Details Description
Related parts for P1812-393K
RES 5.23K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X7R 0612 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IGBT 330V 50A 114W D2PAK datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FEED PAWL LEVER datasheet.pdf
EVAL MODULE ADS58J63 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf