API Delevan P1812R-184H
P1812R-184H picture photo
Mfg. Part Number
P1812R-184H
Brief Description
FIXED IND 180UH 120MA 8.4 OHM
Datasheet Download
P1812R-184H.pdf
Availability of P1812R-184H
QUANTITY
P1812R-184H Order Process
Ship out your order
Specifications of P1812R-184H
Internal Part NumberEIS-P1812R-184H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesP1812R
Material - CoreFerrite
Inductance180µH
Tolerance±3%
Current Rating120mA
Current - Saturation158mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)8.4 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1812R-184H
Related LinksP1812, P1812R-184H Datasheet, API Delevan Distributor
P1812R-184H Details Description
Related parts for P1812R-184H
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MODULE DDR 1GB 184-DIMM VLP datasheet.pdf
FLAT CABLE BASE datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.65A 120 MOHM datasheet.pdf
ANT GPS SV VHF 137-150MHZ datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO214AC datasheet.pdf
DIODE STD REC 16A 1000V DO-203AA datasheet.pdf