Microsemi Commercial Components MPLAD15KP48CAE3
MPLAD15KP48CAE3 picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD15KP48CAE3
Brief Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD15KP48CAE3.pdf
Availability of MPLAD15KP48CAE3
QUANTITY
MPLAD15KP48CAE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD15KP48CAE3
Internal Part NumberEIS-MPLAD15KP48CAE3
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)48V
Voltage - Breakdown (Min)53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)195A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD15KP48CAE3
Related LinksMPLAD15, MPLAD15KP48CAE3 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD15KP48CAE3 Details Description
Related parts for MPLAD15KP48CAE3
IC BATT CHARGER CONST V/I 16-DIP datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 2W +/-12V 0.08A datasheet.pdf
MINIFITJRPLG FREEHNG /DR 18POS datasheet.pdf
CONN HOUSING 5POS WATERPROOF datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN COUPLER 15A 120V 14FT CABLE datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 3W 12V 125MA OUT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CABLE FUJITSU STRIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf