Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15B-154-C2-R0
ATS-15B-154-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15B-154-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15B-154-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15B-154-C2-R0
QUANTITY
ATS-15B-154-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15B-154-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15B-154-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.51°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15B-154-C2-R0
Related LinksATS-15B-, ATS-15B-154-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15B-154-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15B-154-C2-R0
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO204AC datasheet.pdf
IC QUAD DIFF COMPARATOR 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 34 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 720MA 480 MOHM datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
OSC MEMS 27MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf