API Delevan P1812R-334H
P1812R-334H picture photo
Mfg. Part Number
P1812R-334H
Brief Description
FIXED IND 330UH 90MA 15.24 OHM
Datasheet Download
P1812R-334H.pdf
Availability of P1812R-334H
QUANTITY
P1812R-334H Order Process
Ship out your order
Specifications of P1812R-334H
Internal Part NumberEIS-P1812R-334H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesP1812R
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±3%
Current Rating90mA
Current - Saturation118mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)15.24 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1812R-334H
Related LinksP1812, P1812R-334H Datasheet, API Delevan Distributor
P1812R-334H Details Description
Related parts for P1812R-334H
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES 215K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
PTC THERMISTOR P 1215-A 120-A 62 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 210 OHM 8W 0.01% TO220 datasheet.pdf