Littelfuse P3100S1ALRP
P3100S1ALRP picture photo
Mfg. Part Number
P3100S1ALRP
Brief Description
SIDACTOR BI 275V 150A DO214AC
Datasheet Download
P3100S1ALRP.pdf
Availability of P3100S1ALRP
QUANTITY
P3100S1ALRP Order Process
Ship out your order
Specifications of P3100S1ALRP
Internal Part NumberEIS-P3100S1ALRP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesSIDACtor®
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover350V
Voltage - Off State275V
Voltage - On State4V
Current - Peak Pulse (8/20µs)150A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)50A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance50pF
Package / CaseDO-214AC, SMA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P3100S1ALRP
Related LinksP3100, P3100S1ALRP Datasheet, Littelfuse Distributor
P3100S1ALRP Details Description
Related parts for P3100S1ALRP
CAP ALUM 270UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC RCVR 289-CABGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 100MA 125V datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 1W DO216 datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf