Littelfuse P3104UCMCLRP
P3104UCMCLRP picture photo
Mfg. Part Number
P3104UCMCLRP
Manufacturer
Product Category
TVS - Thyristors
Brief Description
SIDACTOR 4CHP 550V 400A MS013
Datasheet Download
P3104UCMCLRP.pdf
Availability of P3104UCMCLRP
QUANTITY
P3104UCMCLRP Order Process
Ship out your order
Specifications of P3104UCMCLRP
Internal Part NumberEIS-P3104UCMCLRP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntroduction to SIDACtor Devices
Standard Package1,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Thyristors
SeriesSIDACtor®
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover350V, 700V
Voltage - Off State275V, 550V
Voltage - On State8V
Current - Peak Pulse (8/20µs)400A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)100A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements4
Capacitance25pF, 45pF
Package / Case6-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P3104UCMCLRP
Related LinksP3104U, P3104UCMCLRP Datasheet, Littelfuse Distributor
P3104UCMCLRP Details Description
Related parts for P3104UCMCLRP
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
IC PROG DUAL CODEC/SLCC 64-QFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
CAP POLY 0.1UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
KK RPC 254 HDR FRLK RA 11 CKT 15 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf