3M P50-026P-RR1-EA
P50-026P-RR1-EA picture photo
Mfg. Part Number
P50-026P-RR1-EA
Brief Description
CONN PLUG 26POS R/A .050" GOL
Datasheet Download
P50-026P-RR1-EA.pdf
Availability of P50-026P-RR1-EA
QUANTITY
P50-026P-RR1-EA Order Process
Ship out your order
Specifications of P50-026P-RR1-EA
Internal Part NumberEIS-P50-026P-RR1-EA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsInterconnect Mating Guide
Standard Package204
PackagingBulk
Connector TypePlug, Center Strip Contacts
Number of Positions26
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
FeaturesBoard Lock, Flange
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.275" (6.99mm)