3M P50-026PG-SR1-EA
P50-026PG-SR1-EA picture photo
Mfg. Part Number
P50-026PG-SR1-EA
Brief Description
CONN PLUG 26POS R/A .050" GLD
Datasheet Download
P50-026PG-SR1-EA.pdf
Availability of P50-026PG-SR1-EA
QUANTITY
P50-026PG-SR1-EA Order Process
Ship out your order
Specifications of P50-026PG-SR1-EA
Internal Part NumberEIS-P50-026PG-SR1-EA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsInterconnect Mating Guide
Standard Package204
PackagingBulk
Connector TypePlug, Center Strip Contacts
Number of Positions26
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
FeaturesGround Pin
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.275" (6.99mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P50-026PG-SR1-EA
Related LinksP50-026P, P50-026PG-SR1-EA Datasheet, 3M Distributor
P50-026PG-SR1-EA Details Description
Related parts for P50-026PG-SR1-EA
BUZZER MAGNET 1.5V 6.6MM RADIAL datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 8A TO220AB datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 16K FLASH 44-PQFP datasheet.pdf
MOD INVERTER CCFL 4W 5V PROG datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf