3M P50-050-DDS-EA
P50-050-DDS-EA picture photo
Mfg. Part Number
P50-050-DDS-EA
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN SOCKET 50POS 28AWG DISCRETE
Datasheet Download
P50-050-DDS-EA.pdf
Availability of P50-050-DDS-EA
QUANTITY
P50-050-DDS-EA Order Process
Ship out your order
Specifications of P50-050-DDS-EA
Internal Part NumberEIS-P50-050-DDS-EA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P50-050-DDS-EA
Related LinksP50-050, P50-050-DDS-EA Datasheet, 3M Distributor
P50-050-DDS-EA Details Description
Related parts for P50-050-DDS-EA
IC MPU/RESET CIRC 1.58V SC70-4 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
THYRISTOR 12A 500V TO220AB datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 DIFF 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 160MA 2.7 OHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf