3M P50-100-STR-BSK2
P50-100-STR-BSK2 picture photo
Mfg. Part Number
P50-100-STR-BSK2
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN BACKSHELL 100POS STR .05O"
Datasheet Download
P50-100-STR-BSK2.pdf
Availability of P50-100-STR-BSK2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
P50-100-STR-BSK2 Order Process
Ship out your order
Specifications of P50-100-STR-BSK2
Internal Part NumberEIS-P50-100-STR-BSK2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsInterconnect Mating Guide
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Accessories
SeriesPak 50, P50
Accessory TypeBackshell
Number of Positions100
For Use With/Related ProductsP50 Series
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P50-100-STR-BSK2
Related LinksP50-100-, P50-100-STR-BSK2 Datasheet, 3M Distributor
P50-100-STR-BSK2 Details Description
Related parts for P50-100-STR-BSK2
CAP FILM 0.047UF 20% 250VAC RAD datasheet.pdf
IC FILTER 5TH-ORDR BESSEL 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
SK WSD-S-KK RED-L datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD 2X1 16QSOP datasheet.pdf
CAP MICA 430PF 5% 100V 1812 datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 7.09"L X 4.72"W datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DGTL ISO 4A GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf