3M P50E-100P1-RR1-TG
P50E-100P1-RR1-TG picture photo
Mfg. Part Number
P50E-100P1-RR1-TG
Brief Description
CONN PLUG 100POS R/A .050" GOLD
Datasheet Download
P50E-100P1-RR1-TG.pdf
Availability of P50E-100P1-RR1-TG
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
P50E-100P1-RR1-TG Order Process
Ship out your order
Specifications of P50E-100P1-RR1-TG
Internal Part NumberEIS-P50E-100P1-RR1-TG
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsInterconnect Mating Guide
Standard Package204
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P50E-100P1-RR1-TG
Related LinksP50E-100, P50E-100P1-RR1-TG Datasheet, 3M Distributor
P50E-100P1-RR1-TG Details Description
Related parts for P50E-100P1-RR1-TG
IDC CABLE- AKR44G/ AE50M / AKR44 datasheet.pdf
PILOT LIGHT 24V INCAND SQR WHITE datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES MO 2W 180 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS .100" STACKER datasheet.pdf
LED CBI 2MM 3X1 YLW,YLW,RED DIFF datasheet.pdf
RES 305 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf