3M P50E-100P1-S1-EA
P50E-100P1-S1-EA picture photo
Mfg. Part Number
P50E-100P1-S1-EA
Brief Description
CONN PLUG 100POS STR .050" GOLD
Datasheet Download
P50E-100P1-S1-EA.pdf
Availability of P50E-100P1-S1-EA
QUANTITY
P50E-100P1-S1-EA Order Process
Ship out your order
Specifications of P50E-100P1-S1-EA
Internal Part NumberEIS-P50E-100P1-S1-EA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsInterconnect Mating Guide
Standard Package204
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P50E-100P1-S1-EA
Related LinksP50E-100, P50E-100P1-S1-EA Datasheet, 3M Distributor
P50E-100P1-S1-EA Details Description
Related parts for P50E-100P1-S1-EA
IC OCT TRNSP D-TYP LATCH 20TSSOP datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 680K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
GROMMET FLIP 0.376" NYLON GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf